Ebook

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.0.88″ title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”on” featured_placement=”below” text_color=”dark” text_background=”off” saved_tabs=”all” global_module=”1005″ /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text]

Czy można łatwo i szybko zrobić ebook?
Oczywiście, musimy zacząć od początku, ale odpowiedź jest jednoznaczna – TAK, można.
Co właściwie znaczy słowo ebook? W dosłownym tłumaczeniu to książka elektroniczna. A tak naprawdę wyrażenie obejmuje takie publikacje, jak raporty, szkolenia, instrukcje no i oczywiście prawdziwe książki.
Jak z tego wynika, ebook odnosi się do całego spektrum publikacji.Wróćmy do postawionego pytania – czy można łatwo i szybko stworzyć ebook.
Każdy posiada z pewnością jakiś program biurowy do edycji tekstu. Chyba najbardziej popularnym jest Open Office, program w pełni darmowy, będący odpowiednikiem programu Microsoft Office, niestety płatnego.
Programy te są prawie w 100% kompatybilne.

Jak zrobić szybko ebook

Aby stworzyć dobrego ebooka musimy przygotować jego plan. Najpierw oczywiście temat ebooka.
Następnie powinniśmy przygotować odpowiednią okładkę, aby wyglądał on profesjonalnie. Jest sporo darmowych programów graficznych, w których możemy ją przygotować, np. popularny GIMP.

Tu ostrzegam przed nieodpowiedzialnym wykorzystywaniem plików graficznych z internetu. Mają one autorów a używanie grafik bez ich zgody to zwykła kradzież, która jest karana. Sporo było takich sytuacji, bardzo kosztownych czasami.
Lepiej stworzyć grafikę samemu, większa satysfakcja i pewność, że nikt nam nic nie zarzuci.
A więc aby ebook wyglądał, jak trzeba, zaplanuj go dokładnie.

Kiedy otworzysz program Open Offis Writer, bo w nim będziesz tworzyć ebooka, w zakładkach wykorzystasz sporo opcji, które zautomatyzują proces jego tworzenia.
I tak w zakładce „Wstaw” możesz umieścić nr strony, liczbę stron, temat, tytuł, autora lub zdefiniować inne.
W zakładce „Format” wybierając „Strona” znajdziesz sporo opcji i ustawień.
Pamiętaj również, że jeżeli ebook ma sporo stron i rozdziałów, należy jako 2 stronę umieścić spis treści.

Staraj się, aby Twój ebook wyglądał jak najbardziej profesjonalnie.

Po co zrobić ebook

Zapytasz pewnie, po co mam go tworzyć. Powodów może być kilka.
Zakładam, że prowadzisz bloga a na nim masz formularz do zapisu na listę adresową. Jeżeli za zapis na listę podarujesz wartościowy ebook, czytelnicy chętniej wpiszą się. Każdy lubi przecież dostawać prezenty.
A przecież ebooki mogą być źródłem Twojego dochodu. Jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie, podziel się wiedzą i zarabiaj na tym. To Ty musisz wybrać co z tym zrobić.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off” _builder_version=”3.0.88″][et_pb_fullwidth_header _builder_version=”3.0.88″ title=”Warte przeczytania: książki, ebooki, e-czasopisma” text_orientation=”left” header_fullscreen=”off” header_scroll_down=”off” image_orientation=”center” background_layout=”light” content_orientation=”center” custom_button_two=”off” button_two_icon_placement=”right” custom_button_one=”off” button_one_icon_placement=”right” subhead=” eBook Wszystko razem mobi, epub Ann Brashares” background_color=”#7cda24″ /][et_pb_fullwidth_code _builder_version=”3.0.88″ background_color=”rgba(224,198,148,0.67)”]

[/et_pb_fullwidth_code][/et_pb_section]

Książki, e-gazety, eprasa, ebooki, audiobooki