E-czasopisma

[et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_post_title _builder_version=”3.0.88″ title=”on” meta=”off” author=”on” date=”on” categories=”on” comments=”on” featured_image=”on” featured_placement=”below” text_color=”dark” text_background=”off” saved_tabs=”all” global_module=”1005″ /][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.0.88″ background_layout=”light”]

E-czasopisma to zamiennik tradycyjnych gazet, czasopism i różnych publikacji dotychczas dostępnych w tzw. wersji drukowanej, a obecnie w wersji elektronicznej.

Inaczej mówiąc, obecnie dzięki łączności internetowej mamy dostęp do dużej ilości bieżącej informacji oraz wiedzy bez konieczności poszukiwania potrzebnych tytułów w kioskach, księgarniach lub bibliotekach.
Zatem obecność e-czasopism jest bardzo wygodnym i ekonomicznym rozwiązaniem.

E-czasopisma to jak nasza gazeta

E-czasopisma od chwili pojawienia się, przynoszą pewne zmiany na rynku prasowym. Te zmiany dotyczą właściwie każdego etapu tworzenia dowolnego tytułu prasowego lub wydawniczego. Prześledźmy drogę powstania dowolnego numeru zwykłej gazety codziennej.  Żeby każdy mógł wczesnym porankiem przeczytać swoją ulubioną gazetę, musi pójść rano do kiosku i ją kupić.

Zanim jednak gazeta znajdzie się w kiosku, musi zostać wydana.  Pracuje nad tym zespół redaktorów pozyskujących wcześniej materiały i piszących artykuły lub inne komunikaty informacyjne. Napisane artykuły trzeba w jakiś logiczny sposób opracować układ całej gazety do druku na konkretny dzień. Kolejnym krokiem jest druk gazety, a następnie rusza system dystrybucji. Aby gazeta na czas była w miejscu, gdzie kupujemy codziennie, często jest zaangażowanych w cały ten proces dziesiątki ludzi mnóstwo drogich maszyn i sprzętów, a dodatkowo tony papieru na którym gazeta musi być wydrukowana.

Jeżeli zatem uruchomimy swoją wyobraźnię, to ujrzymy jak wielka jest to machina angażująca ogromne środki finansowe po to abyśmy mogli korzystać z aktualnej informacji potrzebnej każdego dnia. Ten proces jest bardzo podobny w innych opracowaniach, nie tylko w przypadku gazet.

E-czasopisma to nic innego, jak nasza gazeta lub magazyn specjalistyczny, który oglądamy na ekranie naszego komputera, to po prostu e-gazeta. Niesamowita wygoda. Nie trzeba wychodzić z domu, by ją kupić. Nie trzeba gromadzić codziennych wydań gazety, gdyż można gromadzić interesujące artykuły na dysku swojego komputera.

E-czasopisma to ekologia

E-czasopisma to świetne rozwiązanie pozwalające oszczędzać lasy, gdyż nie trzeba produkować tak ogromnych ilości papieru.

E-czasopisma to jeszcze ciągle novum w naszym życiu. Powoli zdobywają zwolenników i czytelników, ale można spokojnie założyć, że systematycznie będą odmieniały rynek i z czasem zastąpią tradycyjne dotychczasowe metody przekazu informacji, wiedzy i zasobów literatury.

Jest wielu miłośników książek bardzo przywiązanych do tradycyjnej formy czytania, ale to tylko kwestia czasu, że i oni pojmą, że lepszym rozwiązaniem są e-czasopisma oraz e-booki. Być może przekona ich czynnik ekonomiczny. Przyjdzie taki dzień, że tradycyjna książka znów będzie bardzo drogim rarytasem, jak to bywało w odwiecznych czasach książek tworzonych ręcznie.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section][et_pb_section bb_built=”1″ fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_header _builder_version=”3.0.88″ title=”Warte przeczytania: książki, ebooki, e-czasopisma” text_orientation=”left” header_fullscreen=”off” header_scroll_down=”off” image_orientation=”center” background_layout=”light” content_orientation=”center” custom_button_two=”off” button_two_icon_placement=”right” custom_button_one=”off” button_one_icon_placement=”right” subhead=” eBook Wszystko razem mobi, epub Ann Brashares” background_color=”#7cda24″ /][et_pb_fullwidth_code _builder_version=”3.0.88″ background_color=”rgba(224,198,148,0.67)”]

[/et_pb_fullwidth_code][/et_pb_section]

Książki, e-gazety, eprasa, ebooki, audiobooki